hírek
2011-05-04: Ötven éves az ISK

A fennállásának 50-ik évfordulóját ünneplő sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub (ISK) az elhunyt tanárok emlékére kopjafát állított az intézmény székhelyén. Nemes Áron igazgató ünnepi beszédében elmondta: soha nem volt könnyű dolga azoknak a pedagógusoknak, akik a sportnak szentelték életüket, akik létrehozták ezt az intézményt és a jelen sem fényes, de igazi sportemberhez méltóan küzdenek és reménykednek, hogy jobbra fordul sorsuk.

A kopjafa a mindenkori pedagógusi alázatot és kitartást jelképezi, hogy a sportért meghozott áldozat nem hiábavaló, és a befektetett munkának mindig megvan az eredménye. Ugyanakkor a kopjafa arra is emlékeztet, hogy vannak példaképeink, akikre feltekinthetünk, akikre méltán lehetünk büszkék ,  akik utat mutatnak - hangsúlyozta Nemes Áron.

Keresztély Irma főtanfelügyelő kiemelte: annak ellenére, hogy nehéz időszakokat élt meg az ISK, eredményesen működött, és elismerést érdemelnek azok a tanárok, akik küzdöttek, és mostoha körülmények között is vállalták a munkát.

A főtanfelügyelő megígérte, hamarosan megoldást találnak az ISK székhelygondjára, ezt Czimbalmos Csaba városmenedzser is  megerősítette. 

A félszáz éves ISK-t  a magyarországi testvérintézménye levélben köszöntötte.
Az 50 éves sepsiszentgyörgyi ISK a Szabó Kati Sportcsarnokban tartott díjkiosztó ünnepségen a legeredményesebb sportolókat díjazta.

Országos Bajnokságon érmet szerzett sportolók, és Országos Bajnokság döntő tornájára jutott csapatok.

TORNA SZAKOSZTÁLY Országos Bajnokságon érmet szerzett sportolók

1

Pakuci Tamás – 1x I. hely

2

Vlej Zsombor – 2x I. hely

3

Iordache Alexandru - III. Hely

4

III. Kategóriájú CSAPAT- Király Álmos, Zoltáni Gyula, Szász István – III. hely

5

III. Kat.. CSAPAT- Pakuci, Zoltáni Gyula, Szász István, Kakas Szilárd, Király Norbert, Bitai Ábel, - II. Hely

 

Edzők: Bende József, Dobolyi Gyula

 

ATLETIKA  SZAKOSZTÁLY Országos Bajnokságon érmet szerzett sportolók,

1

Csedő Hunor

9.    

Bálind Barna

2

Zsiga Szidónia

10.

Cucu Teodora

3

Trofin Cosmin

11.

Peligán Zsuzsa

4

Gherca Gabriel Iulian

12.

Mán Rebeka

5

Blázer Imola

13.

Botos Nikolett

6

Vîlcu Stefan

14.

Sabo Ibolya

7

Dénes István

 

 

8

Sükeji Zalán

 

 

Edzők: Deák Mónika, Kövér Sándor, Révész Katalin, Buhlea Mircea

 

BIRKOZÓ  SZAKOSZTÁLY Országos Bajnokságon érmet szerzett sportolók,

 

NÉV

HELY

 

 

1

Baczoni Levente

I. hely

 

 

2

Tatár Andrea

I. hely

 

 

3

Incze Kriszta

I. hely

 

 

4

Györfi Norbert

III. hely

 

 

5

 

 

 

 

6

 

 

 

 

Edzők Kertész Dávid Hatos Péter

 

KOSARLABDA SZAKOSZTÁLY Országos Bajnokság döntő tornájára jutott csapatok

 

NÉV

HELY

NÉV

HELY

1

Székely Borbála

 

7. Kovács Kincső

 

2

Duca Linda

 

8. Taranek Andrea

 

3

Szabó Enikő

 

9. Holinka Miklós Hanna

 

4

Tamás Veres Dorottya

 

10. Belényesi Rebeka

 

5

Gavrilita Cristina

 

 

 

6

Sándor Boróka

 

 

 

Edző Váncsa Kató 

 

Országos Bajnokságon pontokat szerző sportolók

Országos válogatott sportolók

 

ATLETIKA  SZAKOSZTÁLY Országos Bajnokságon pontszerző sportolók

 

Ferencz Zsolt

 

Szűcs Noémi

 

Czirmai Janka

 

Lőcsei Tímea

 

Molnár Eszter

 

Krossz CSAPAT- Musat Teodora, Kupás Andrea

 

 

 

KOSARLABDA SZAKOSZTÁLY Országos válogatott sportolók

 

NÉV

Edző

1

Sinka Aba    U15 válogatott

Nemes Áron


BIRKOZÓ  SZAKOSZTÁLY Országos Bajnokságon pontokat szerző sportolók

1

Kohán Attila

 

2

Dima Balázs

 

3

Bucşa Robert

 


Különdíjban részesültek: Szász Lóránt atléta, Teisanu Tudor és Kolumbán Anett kézilabdázók, Ambrus Tihamér labdarúgó és Szabó Norbert kosárlabdázó.



<< vissza



Oldal megjelenítése: 1524    
© - Szent György Napok 2011 - Szerzői jogvédelem