Május 2., HÉTFŐ
9.00 |
V. Gyermekszínjátszó Találkozó – országos szakasz. 16 órától a zárógála díszvendége: Dancs Annamari / Váradi József Általános Iskola, díszterem |
9.00, |
A medve nem játék – interaktív gyermekelőadás. Közreműködnek: Kovács Linda, Ségercz Ferenc, Ticusan János, Vitályos Lehel, Ferencz Áron / Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron terem |
18.00 |
Színház: Pinokkió, mesemusical (rendező: B. Fülöp Erzsébet) – a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós társulata / Tamási Áron Színház, Nagyterem |
Május 3., KEDD
10.00 |
Színház: Grimm: Csipkerózsika (rendező: Ivácson László) – Tomcsa Sándor Színház (Székelyudvarhely) / Tamási Áron Színház, Nagyterem |
Május 4., SZERDA
9.00, 10.00, |
A medve nem játék – interaktív gyermekelőadás. Közreműködnek: Kovács Linda, Ségercz Ferenc, Ticusan János, Vitályos Lehel, Ferencz Áron / Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron terem |
Május 5., CSÜTÖRTÖK
11.00, 13.00 |
Gyermekkoncert: Bóbita Együttes (HU) / Szakszervezetek Művelődési Háza |
Május 6., PÉNTEK
14.00 |
A Néri Szent Fülöp iskola diákjainak műsora / Roma Közösségi Ház, Őrkő |
14.00 |
Kézműves foglalkozások gyermekek, fiatalok számára: nemezkészítés, fazekalás korongon, kötélverés – Guzsalyas Alapítvány / Kultúrkert |
Május 7., SZOMBAT
11.00 |
Színházműhely és arcfestés gyerekeknek Poveştile lumii – Andrei Mureşanu Színház / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Park vendéglő parkolója |
11.00 |
Kézműves foglalkozások gyermekek, fiatalok számára: nemezkészítés, fazekalás korongon, csuhétárgy készítés – Guzsalyas Alapítvány / Kultúrkert |
11.00 |
Streetball verseny (iratkozás a helyszínen 10:30-ig) / a Tribel vendéglő előtt |
11.00 |
Csocsó verseny – Sepsi ISE / HÁRIT ifjúsági sátor, a Park vendéglő parkolója |
11.00 |
Szoborpark - Osonó Színházműhely és a Művészeti Népiskola színészosztályának diákjai / Kultúrkert |
12.00 |
Gyermekdalok– blockflote koncert, Crescendo együttes / Román Fiatalok a Közösségért sátor, a Park vendéglő parkolója |
12.00 |
Négyszögletű kerek udvar – interaktív játékok a vásárban nyüzsgő gyerekeknek a gyulafehérvári Caritas Családsegítő Szolgálatának szervezésében / Kézműves vásár, a Caritas székhelye előtt és az udvarban |
12.00 |
Guruló világ – taposó-, tricikli-, bicikli- és rollerverseny ovisoknak – Homa Kft., Jaxtrem Sport Klub és Jacko Sport szervezésében / a Mihai Viteazul Főgimnázium előtt |
13.00 |
Bike trial/BMX – Szent György-napi kerékpáros ügyességi verseny / a Szakszervezetek Művelődési Háza előtt |
13.00 |
Kincskereső vetélkedő: Treasure Hunt – Rajt / Román Fiatalok a Közösségért sátor és a HÁRIT sátor, a Park vendéglő parkolója |
16.00 |
Kézműves foglalkozások gyermekek, fiatalok számára: nemezkészítés, fazekalás korongon, csuhétárgy készítés, fonaljátékok – Guzsalyas Alapítvány / Kultúrkert |
18.00 |
Kincskereső vetélkedő: Treasure Hunt – Díjkiosztás / Román Fiatalok a Közösségért sátor és a HÁRIT sátor, a Park vendéglő parkolója |
Május
8., VASÁRNAP
11.00 |
Kézműves foglalkozások gyermekek, fiatalok számára: gyékény lovacska készítés, fazekalás korongon, nemezkészítés – Guzsalyas Alapítvány / Kultúrkert |
15.00 |
Kézműves foglalkozások gyermekek, fiatalok számára: gyékény kosár készítés, kötélverés, fazekalás korongon, fonaljátékok – Guzsalyas Alapítvány / Kultúrkert |
B színpad - Szent György tér
Május 6., PÉNTEK
15.15 |
A Nicolae Colan és az Ady Endre Általános Iskolák gyermektánccsoportjai |
Május 7., SZOMBAT
11.30 |
A Kis Apostolok Ifjusági Egyesület gyermekműsora |
Május 8., VASÁRNAP
10.45 |
Modern tánc: Buburuzele (Speciális Iskola, Constantin Brâncuşi Iskolacsoport) |
Kultúrkert színpad - A Székely Nemzeti Múzeum kertje
Május 6., PÉNTEK
10.00 |
A Váradi József Általános Iskola diákjainak műsora: Gyermekjátékok (I. A.), Szent Anna-tó legendája (IV. B.), A kis herceg (V. B.), Modern táncok (I. E.) |
11.00 |
Macskaarisztokraták, zenés-táncos előadás – Csipike Óvoda, Step by step nagycsoport |
11.15 |
Tavaszköszöntő gyermekjátékok – Csipike Óvoda, előkészítő csoport |
11.30 |
Néptánc – Pinocchio Napköziotthon, nagy csoport |
11.45 |
Reneszánsz táncok – Pinocchio Napköziotthon, előkészítő csoport |
12.00 |
Tavasztánc, modern tánc előadás – Pinocchio Napköziotthon, kis, közép és nagy csoport |
13.15 |
Modern tánc: Mikes Kelemen Líceum IV. A. osztálya |
13.30 |
Kis furulyások: Gödri Ferenc Általános Iskola III. C. osztálya |
13.45 |
Székely táncok: a Gödri Ferenc Általános Iskola II. B osztálya |
14.00 |
Felcsíki táncok: Mikes Kelemen Líceum III. C. osztálya |
14.15 |
A Református Kollégium V-VIII. osztályos kórusa és a Váradi József Általános Iskola V. C. osztálya furulya együttesének közös műsora |
15.00 |
Az erdővidéki Kelekótya Együttes gyermekelőadása |
Május 7., SZOMBAT
14.00 |
MINISNAPS gyermekkórus |
Állandó programok
Május 6-8. 15.00-19.00 |
Gyermekmegőrző / Székely Nemzeti Múzeum, Lovagterem Magyar rajzfilmek vetítése – a Duna TV és a Magyar Televízió ajándéka |
Május 7-8. 11.00-18.00 |
Varázskert, gyermekfoglalkozások és játékok – ERSZI Egyesület/ Kultúrkert |